Facebook ANS na Instagramie ANS na Spotify PWSZ na YouTube Helpdesk
24 września 2024

2024

Liczba 2024, logo 25-lecia ANS w Lesznie.

Podpisanie umowy z Polsko-Amerykańską Fundacją FullBrighta i przystąpienie do programu Fulbright English Teaching Assistantship (ETA).

 16.01.2024 

W Auli Comeniana zainaugurowany został cykl otwartych seminariów pn. „Porozmawiajmy o edukacji”. Pierwszym gościem wydarzenia była prof. UAM dr hab. Sylwia Jaskulska, która wygłosiła referat pt. „Ocenianie zachowania – od przepisów prawa do dobrych praktyk”. Zaproszenie skierowane było do wszystkich zaangażowanych w tworzenie warunków kształcenia dzieci i młodzieży w szkole i poza nią. Wydarzenie było certyfikowane i bezpłatne.

 19.03.2024 

Promocji publikacji zatytułowanej Księga leszczyńskiego ekslibrisu autorstwa Michała Janeczka i Iwony Adamczyk, która odbyła się 15 marca, towarzyszył wernisaż wystawy prac Leszka Frey-Witkowskiego. Po kilku dniach wystawę przeniesiono z Auli Comeniana do wypożyczalni w Bibliotece Uczelnianej. Wystawa składała się z siedmiu plansz, z których trzy pokazują ekslibrisy, dwie – rysunki, jedna – kolaże i jedna plansza (wprowadzająca) przedstawia biogram artysty.

 13.05.2024 

Instytut Pedagogiczny zorganizował I Konferencję Naukową z cyklu „Bądźmy zmianą w edukacji na miarę Komeńskiego”. Wszystkie wystąpienia podporządkowane zostały tematowi konferencji: „Nowa szkoła czyli jaka? O potrzebach i możliwościach oddolnych zmian”. Sympozjum podzielone zostało na dwie sesje plenarne. Gościem specjalnym była Anna Szulc, jedna z czołowych animatorek zmian w polskiej edukacji. Część plenarną zakończył Jakub Tylman, który postawił przed zgromadzonymi następujące pytanie: „Jak pokolorować szkołę?” O godzinie 16:00 rozpoczęła się sesja studencka z udziałem kół naukowych.

 28.05.2024 

W siedzibie Politechniki Opolskiej odbyła się uroczystość nadania tytułu doktora honoris causa prof. dr. hab. inż. Stanisławowi Legutce, wykładowcy w Instytucie Gospodarki ANS w Lesznie. Jego główne zainteresowania badawcze to technologia i użytkowanie narzędzi skrawających, technologia kół zębatych, eksploatacja maszyn oraz logistyka przemysłowa. Jest autorem lub współautorem ponad 600 opublikowanych prac naukowych, w tym trzech monografii, trzech podręczników i trzech skryptów.